Warsztaty z uczestnictwa w życiu publicznym „Ty też decydujesz”

12 grudnia 2014 roku w Katedrze Politologii UR odbyły się warsztaty z uczestnictwa w życiu publicznym „Ty też decydujesz” skierowane do uczniów szkół średnich. Warsztaty, które składały się z dwóch części, teoretycznej i praktycznej, były dla licealistów świetną okazją do zapoznania się z różnymi formami udziału w życiu publicznym na poziomie lokalnym, w których mogą uczestniczyć młodzi ludzie.
Warsztaty rozpoczęły się wykładem dra hab. Radosława Grabowskiego pt. „Jak założyć stowarzyszenie i co zrobić, żeby stało się organizacją pożytku publicznego?”, podczas którego ich uczestnicy zdobyli praktyczną wiedzę na temat tworzenia i funkcjonowania stowarzyszeń w Polsce. Po wykładzie odbyły się zajęcia ćwiczeniowe w trzech równoległych grupach. Ćwiczenia dotyczyły różnych form udziału w życiu publicznym na poziomie lokalnym, którymi są: instytucja budżetu obywatelskiego, rady młodzieżowe oraz wolontariat.

W warsztatach udział wzięli uczniowie pięciu podkarpackich szkół średnich: Zespołu Szkół im. Prof. J. Groszkowskiego w Mielcu, Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale, Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 3 w Rzeszowie, Zespołu Szkół Licealnych im. B. Chrobrego w Leżajsku oraz II LO w Łańcucie.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i przeprowadzenie warsztatów, a także wszystkim uczniom za liczne przybycie i aktywne uczestnictwo w warsztatach.