Konferencja „Media w kampaniach wyborczych” - podsumowanie

W dniach 27 i 28 kwietnia 2015 r. w Uniwersytecie Rzeszowskim odbyła się konferencja naukowa „Media w kampaniach wyborczych”. Jej organizatorami byli pracownicy Zakładu Komunikowania Społecznego Instytutu Nauk o Polityce UR.

Konferencja odbyła się przy współpracy z „Polskim Radiem Rzeszów”. Celem konferencji była analiza i dyskusja nad kwestiami dotyczącymi funkcjonowania mediów w czasie kampanii wyborczych. W konferencji wzięli udział eksperci z różnych ośrodków naukowych w Polsce. Wśród prelegentów byli badacze mediów z Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Opolskiego. Wyniki swoich badań przedstawili też naukowcy z Uniwersytetu Wrocławskiego, Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej, Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, Szkoły Humanitas w Sosnowcu oraz z Uniwersytetu Rzeszowskiego. Uczestnikami konferencji byli także goście zagraniczni – naukowcy z Uniwersytetu Lwowskiego im. Iwana Franki, a także korespondent prasy izraelskiej w Polsce.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konferencji autorstwa Aleksandry Puzyrewskiej.