Dziennikarze z Ukrainy szkolili się w Rzeszowie

17 dziennikarzy z Ukrainy szkoliło się w Uniwersytecie Rzeszowskim w ramach drugiej edycji polsko-niemieckiej szkoły letniej dla młodych dziennikarzy z Ukrainy. Instytut Nauk o Polityce jest partnerem organizacyjnym tego projektu. Jego organizatorami są Towarzystwo Studiów Dziennikarskich w Rzeszowie, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Ukraiński Uniwersytet Katolicki we Lwowie.  W tym roku szkoła dla dziennikarzy z Ukrainy trwała od 21 września do 1 października i odbyła się we Lwowie i w Rzeszowie. Celem szkoły jest zapoznanie uczestników z funkcjonowaniem mediów regionalnych i lokalnych w Polsce i w Niemczech. Wykłady prowadzili medioznawcy z Polski oraz z Uniwersytetu Ottona Fryderyka w Bambergu. W czasie pobytu w Polsce, uczestnicy szkoły odwiedzali też redakcje regionalnych mediów. Byli w redakcji Gazety Codziennej „Nowiny”, Telewizji Rzeszów i Radia Rzeszów. Poznali też zasady współpracy z mediami stosowane w Urzędzie Marszałkowskim.